Son zamanlarda gezegenimiz çok hızlı değişimlere maruz kalmakta. İklimsel değişimler,sağlık problemleri,çatışmalar,sistemlerin ani değişim veya çöküşleri bunlardan bazıları.

Bu ve benzeri olumsuzluklar üretimide ister istemez etkilemekte. Günümüzde öngörülmesi güç o denli beklenmedik oluşumlar söz konusu ki bırakın “B”planı “C”planını fleksibite ve çabuk karar verebilip bunu uygulama yetisi ön plana çıktı.

Fazla değil şundan 3-5 sene öncesine kadar yüz yüze yerine elektronik aygıtlarla iletişimin de daha da  ön plana çıkacağı konuşuluyordu ancak bunun akşamdan sabaha olacağını herhalde kimse düşünememişti. Tıpkı Berlin duvarının aniden ortadan kalkışı gibi.

Bunun gibi durumlarda üretimin aksamaması adına tedarikçiliğin de ne denli önemli olduğu daha da net anlaşılıyor. 1978 yılından bu yana tedarikçi olarak hizmet veren kuruluşumuz tedarikçiliğini üstlendiği kurumlara asla mahcup düşmedi. Özelliklede terminli mallarda asla ve asla.  Kuruluşumuzdan günümüze kadar global veya salt  Türkiye’de kaç tane kriz atlatıldı hatırlayamıyorum bile. Ancak hatırladığım en net şey ister normal zamanda isterse kriz zamanı olsun bize güvenenlerin güvenini asla boşa çıkarmadık, çıkarmamak için de tüm gayretimizi,bilgimizi ve becerimizi kullanacağız.

Kategoriler: Blog

0 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir